Miks kinnisvarakuulutustel puuduvad videotutvustused?

Eesti suuremate kinnisvarabüroode ja -portaalide pakkumistel puuduvad pea täielikult videotutvustused. Näiteks Eesti suurimas, City24.ee portaalis, on video vaid 8-l majal 5913-st ja 50-l korteril 14 582-st ehk vastavalt 0,1% ja 0,3% (15.06.2011).

Videotutvustused puuduvad täielikult TOP20 korteritel ja majadel hinnaskaalas 500 000.- kuni 2 900 000.- EURi, vaid mõnele üksikule pakkumisele on lisatud virtuaaltuur.

Video annab ausa ülevaate

Objekti videotutvustus annab kliendile palju parema ülevaate nii selle lähiümbrusest, kui ka sisust selle külastaja silmade läbi. Video abil saab klient juba eelnevalt ausama ülevaate pakkumisest, kui sobivast nurgast tehtud fotode läbi.

Lisaks annab video unikaalse võimaluse maaklerile näidata, et just tema pakub seda maja või korterit, rääkides tutvustusvideos objekti eelistest ja puudustest.

Videot saab lihtsalt brandida ning oma videokanalis jagada, mis vähendab veelgi võimalust konkurentidel sama video kasutada, mida hetkel näiteks fotode puhul tehakse.

Video tegemine on soodne

Kvaliteetse korteri või maja videotutvustuse annab teha paarisaja eurose videokaamera ning tasuta videotöötlusprogrammidega ehk lihtsama kokkuvõtte suudaks maakler objektist ise teha.

Loomulikult on soovitav kallimate objektide puhul kasutada video tegemiseks abi väljaspoolt – see teenus tasuks end kindlasti ära, sest mõnesaja eurone kulutus tutvustusvideo tegemiseks, moodustab vaid marginaalse osa keskmisest 2,5% vahendustasust, mis näiteks 2 000 000.- EURise objekti puhul on 50 000.- EUR.

Videotutvustuse pakkumine on oluline lisandväärtus ka kinnisvara omanikele, kellele seetõttu objekti müügiperiood tõenäoliselt lüheneks.

Video tõstab usaldust

Videotutuvustus objektist näitab, et maakler on reaalselt objektil kohal käinud ning teab selle eeliseid ja puuduseid. Senini kasutavad mitmed kinnisvarafimad korteriomaniku pilte ja teksti oma objekti tutvustamiseks ning heal juhul uurivad korteri kohta rohkemat vaid juhul kui konkreetne huviline tekib.

Usaldus on kinnisvara müügis ning üürimisel, kus liiguvad küllaltki suured summad, väga olulise tähtsusega, sest otsuseid tehakse üldjuhul pikaks perioodiks ning vahendustasud teenuse eest on arvestatavad.

Näiteks loo autor otsustas hiljuti, peale seda kui sai aru, et maakler oli samuti esimest korda pakutavas korteris ning polnud sellega eeliste ja puudustega end kurssi viinud, üüritehingu osas edaspidi otse omanikuga suhelda. Ühe kuu üür selle teenuse eest vahendustasuks maksta oli nii omaniku kui üürilise jaoks liiga palju pakutud.

Video vähendab töökoormust

Põhjalik ja ülevaatlik video vähendab maakleri edaspidist lisatööd korteri või maja tutvustamiseks klientidele, kes piltide põhjal ei kujuta hästi ette millise objektiga on tegemist. Video toob kohale huvilised, kelle ostu- või üüriotsuseid on pisidetailides.

Konkurentsieelis kinnisvaraturul

Kinnisvaraturult konkurents ei kao, pigem tekib majanduse tõusuperioodil juurde ettevõtteid, kes selles valdkonnas “ratsa rikkaks” üritavad saada.

Hetkel, kus väga vähesed bürood kasutavad ainult mõne oma objekti puhul videotutvustusi, annab video esimestele kindla konkurentsieelise, seda nii usaldusväärsuse tõstmisel kui isegi otsingumootorites. Näiteks hetkel annab Google otsing “3-toaline korter Tartu kesklinnas” kolmanda vastena YouTube video, kus keegi Alar pakkus juba 2009. aastal üürile oma korterit.

Videoturunduse lisavõimalused

Lisaks pakutavate objektide tutvustustele saavad kinnisvarabürood videot kasutada veel väga mitmel viisil:

1) Videotunnustused rahuolevatelt klientidelt tõstavad kinnisvarafirma usaldusväärsust kordades. Tavaliselt on kinnisvaratehingutes kliendid peale ostu väga rahulolevad, et nad just selle valiku tegid, seda enam, kui rahulolevale kliendile pakkuda võimalust videotunnustuse eest vahendustasu soodustuseks.

2) Portaalide tutvustusvideod näitavad klientidele lihtsalt ja selgelt kätte kuidas kõige paremini portaalist just teda huvitavat infot kiiresti leida, kuidas kasutada otsingut või ise kuulutust sisestada.

3) Video on kõige atraktiivsem viis sotsiaalmeedias tähelepanu saada, sest videoformaat on ka kasutajate poolt kõige jagatavam ning lihtne viis seeläbi tasuta tähelepanu saada.

4) Kinnisvaraeksperdi videonõuanded tõstavad oluliselt ettevõtte usaldusväärsust ning võimalust omal alal arvamusliidriks saada. Hetkel on seda võimalust kasutanud näiteks Tõnu Toompark, kes on avaldanud videokujul arvamusi KV.ee kinnisvaraindeksist jne, kuid vastamata korduma kippuvaid küsimusi on rohkem kui küll.

5) Videot on võimalik teha ka konkreetsele kliendile – näiteks kui mõnel välismaalasel on huvi 1-miljoni eurose korteri või maja osas, siis temale personaalse video tegemine tõstab oluliselt võimalust selleeest 25 000.- EURine vahendustasu teenida.

6) Persoonivideod ettevõtte töötajatest näitavad kliendile, et tegemist on ekspertidega ning tõstavad jällegi ettevõtte usaldusväärsust.

7) Parimate tehingute videokokkuvõtted on väga hea võimalus näidata, kui häid pakkumisi just teie ettevõte pakub ning miks peaks tihti nende kodulehel silma peal hoidma või uudiskirjaga / fännilehega liituma.

Online video aitab

Kinnisvarasektor on väga konkurentsitihe, kus samu objekte pakuvad korraga mitmed ettevõtted ning tihti pole vahet ka pakkumise tekstis, pildis või hinnas.

Online videotutvustuste tegemine oma objektidest annab sel alal kindla konkurentsieelise, on soodne, aitab kaasa leitavusele ja tuntusele ning tõstab ettevõtte usaldsuväärsust. Eelise saavad esimesed, kes objektide videotutvustused oma pakkumistele standardiks seavad.

Mis sina arvad – kas vaataksid parema meelega videoga kuulutust või piisab tekstist ja fotodest, sest ostu- või üüriotsus tekib endiselt vaid kohapealsest isiklikust ülevaatusest?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian