Youtube video abil Google etteotsa

Internetiturunduse üks peamisi tegevusi ja märksõnu on SEO ehk “Search Engine Optimization” ehk otsingumootoritele optimeerimine.

Suures plaanis tähendab see olla esimene (või esimeste seas olev) otsinguvaste internetikasutajatele, kes otsivad/googeldavad tooteid või teenuseid internetist. Näiteks kui külastaja plaanib kanuumatka Võhandu jõel, siis märksõnadega “kanuumatk Võhandu jõgi” on tähtis olla esimene veebileht, mis otsinguvastena välja tuleb.

Kuna sobivaid märksõnu on palju – näiteks sama matkakorraldaja teeb kanuumatku ka teistel jõgedel ning tõenäoliselt korraldab ta kokkuvõttes erinevaid matku: parve-, räätsa-, süsta- ning üritusti, siis on tükk tegemist, et kõikide vajalike märsõnadega olla huvilistele esimeste otsinguvastete seas.

Populaarsemate märksõnade puhul, näiteks “accomodation in Tallinn” on uutel tulijatel väga raske või isegi võimatu Googles esimeste sekka tulla või vähemalt selle katsetamisele kuluv aeg ja raha ei tasu end ära.

Video abil etteotsa

Google otsingumootor on universaalne, mis tähendab, et lisaks tekstile kuvatakse vaatajale esimeste pakkumiste seas tihti ka pilte, asukohta või videosi.

Kui populaarsete märksõnade puhul oma kodulehe Googles etteotsa saamine nõuab aega (ja raha), siis online videoturundusega on lood lihtsamad – VSEO ehk video optimeerimine otsingumootoritele on Eestis madala konkurentsi tõttu suhteliselt kergesti tehtav ning arenguruumi on ka välisturgudel.

Kuna otsingumootorid ei saa veel väga hästi aru video sisust (see teema on arenemisel), siis video optimeerimine käib peamiselt selle sisu selgitamisega teksti abil.

Sisukas ja hästi optimeeritud video võib ilmuda lihtsasti esimeste otsinguvastete sekka ning peamiseks ülesandeks on vaid selle abil huvilised oma kodulehele edasi suunata.

Lihtsad tehnikad

Väga suure osa optimeerimisest saad ära teha paari minutiga, järgnevalt loetelu kõige olulisemast:

1) Optimeeri video ühele või paarile märksõnale, ära proovi ühe video abil kümneid eri märksõnu püüda. Sobivate märksõnade otsimine on internetiturunduses üks vaevanõudvamaid protsesse.

2) Enne kui hakkad videofaili Youtubesse üles laadima nimeta see ümber kõige populaarsema märksõna järgi. Paljud ei tea, aga sellest on isegi rohkem kasu kui video pealkirjast.

Ehk videofaili nimi kanuumatk-võhandu-jõgi.mp4 on kindlasti efektiivsem kui video009.mp4

3) Pealkiri (Title) peab olema: loetav, atraktiivne ja märksõnaga seotud.

4) Video kirjeldust (description) alusta lingiga oma kodulehele
NB: www.matkajuht.ee ei ole klikitav, http://matkajuht.ee on.

Lisaks võiks esimese 27 tähemärgi sisse mahtuda selgitus või üleskutse lugemaks kirjeldust edasi (Show More). Pikem kirjeldus võiks lõppeda samuti lingiga.

5) Märksõnade koht on märksõnade lisamiseks. Kohustuslikus korras võiks 1-2 peamist märksõna olla välja loetavad nii video kirjeldusest pealkirjast kui märksõnade loendist, kuid hea trikk on kasutada selles ka sama valdkonna populaarsemate videote märksõnu, siis ilmub sinu video popima video “related videote” seas. 10 märksõna on soovitatav.

6) Lisa videole subtiitrid, kasvõi eestikeelsed – külastajatel võib kuumishäire olla põhjustatud ka väliskeskkonnast – näiteks kontoris tööajal heliga puhkusevideo vaatamine ei ole paljudel võimalik. Lisaks annavad subtiitrid otsingumootoritele videosisu teada.

Ära unusta üleskutset

Kui su video ilmub lõpuks Google otsingus esimeste sekka ning vaatajad ka sellele klikuvad, siis on tähtis, et nad pärast video vaatamist teeksid sinupoolt soovitud tegevust – külastaksid kodulehte, helistaksid, asuksid Facebooki fänniks vms.

Kui omale kliente külla kutsud, siis anna neile teada kus sa elad, ära sunni neid sind otsima hakata, muidu kaotad neist paljud.

Võid siia kommentaaridesse lisada, mis märksõna sind huvitab ning aitan kaasa mõelda, mis sisu ja märksõnadega video võiksid oma ärile teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian